новини

Джеймс Алі Башир: Олександр Усик вже сьогодні міг би побити Марко Хука

Опубліковано: 13:11, 20/09/2014 | Рубрика: Новини, Преса | роздрукувати   
Розмір тексту:  

Джеймс Алі Башир: Олександр Усик вже сьогодні міг би побити Марко Хука
  

Наставник перспективного українського важковаговика Олександра Усика (4-0, 4 КО) Джеймс Алі Башир - завжди дуже цікавий співрозмовник. У своїх інтерв'ю він торкається речей не тільки які стосуються його підопічних. В інтерв'ю BaylorIC TV Джеймс Алі Башир розповів багато цікавого.

Про Олександра Усика: Дуже хороший, дуже дисциплінований боксер. Я думаю, що вже зараз він міг би побити Марко Хука і будь-якого іншого боксера першої важкої ваги. Я вважаю, що йому ще треба провести 5-6 боїв перед чемпіонським, але впевнений, що прямо зараз він може побити будь-якого боксера, будь-якого чемпіона в першій важкій вазі. Прямо зараз. Що вирізняє Усика серед решти? Чому я думаю, що він може стати не просто чемпіоном, а великим чемпіоном? Тому що у нього є голод до перемог, бажання вчитися і готовність слухати. Я думаю, що через 6-7 боїв він стане справжньою машиною і досягне найвищих вершин у професійному боксі.

Зараз головне для мене – адаптувати стиль Усика під професійний бокс, тому що деякі речі, які він робив в аматорах, в професіоналах тільки заважатимуть. І я маю бути з ним максимально відвертим, тому що в Україні він дуже популярний (дослівно – “Хлопець з білбордів”), напевно, найпопулярніший після братів Кличків, і тут всі кажуть йому, що він вже все вміє. Я ж з ним максимально відвертий – якщо в нього є якийсь навіть маленький недолік, я про це йому кажу, і ми над цим працюємо, вносимо корективи. Один хлопець в залі спитав мене: “Чому ви так часто зупиняєте спаринги?”. Я відповів йому, що якщо я бачу помилку, то виправляти її потрібно негайно. Не через 15 хвилин, а негайно. Моя задача – зробити з Олександра Усика абсолютного чемпіона світу в першій важкій вазі. Ми плануємо вийти на чемпіонський бій в 2015-му і виграти титул в 10-11 поєдинків, щоб побити рекорд великого Евандера Холіфілда. Що стосується довгих боїв, то Олександр дійсно ще ніколи не проходив довгі дистанції, але вже зараз він проходить 12 раундів у спарингах з чотирма різними спаринг-партнерами.

Про Марко Хука та Джонні Нельсона: В бою з Ларгетті Хук мене не вразив. Він бився без емоцій, але зробив свою роботу, і за це я його поважаю. Джонні Нельсон? Йому краще не думати про бій з Хуком – я б порадив йому не відривати його дупу від коментаторського крісла. В такому віці і після такої перерви у нього майже не буде шансів перемогти Марко Хука. Кажу “майже”, тому що в будь-кого, хто може вдарити, шанс все-таки є, тим більше, що Хука зупинив Стів Каннінгем, якого ну ніяк не можна віднести до панчерів.

Про гіпотетичні поєдинки Марко Хука з Девідом Хеєм та Евандером Холіфілдом в їхні кращі роки: Хей нокаутував би Хука, але для цього йому довелося б добряче попрацювати, тому що Хук – жорсткий боєць, він просто так не ляже. А Холіфілд би просто розібрав Хука на шматочки за 4-5 раундів, і максимум в шостому нокаутував би. Холіфілд просто був хороший у всьому. Ментальність, фізичні дані (для першої важкої ваги), хороший удар – в нього було все.

Про гіпотетичний бій Холіфілда з Хеєм: Холіфілд виграв би у Хея нокаутом. Ще раз скажу: в першій важкій вазі у Холіфілда було все – він був агресивним, добре рухався, відмінно пробивав комбінації, в нього було хороше підборіддя, хороший удар, хороша швидкість. Ні, Хей би його не переміг. Максимум, що він міг би зробити – це протриматись 6-7 раундів.

Про розрив Девіда Хея з його багаторічним тренером Адамом Бутом: У Хея є ментальність, харизма і удар, щоб стати зіркою світового рівня, і для супертяжа він ще молодий. А Адаму Буту він повинен подякувати і рухатись далі. Коли я дивлюся трансляції боксерських поєдинків, я особливо прискіпливу увагу звертаю на те, що робиться в куті боксера. Я дивлюся, що я можу перейняти у того чи іншого тренера для себе. Мені цікаво, які поради дає тренер своєму бійцю, і як саме він подає ці поради в куті під час поєдинку. Але від Адама Бута нічого корисного для себе почерпнути я не зміг. Абсолютно нічого, хоча я дивився багато боїв за участю його боксерів. От Фред Дженкінс робить дуже хорошу роботу з Браянтом Дженнінгсом. Можу сказати, що саме поради в куті й стали вирішальними у поєдинку Браянта Дженнінгса з Майком Пересом, коли в різних кутах працювали якраз Дженкінс та Бут. Я не чув жодної корисної поради від Бута в тому бою. По-перше, він не казав Пересу скорочувати дистанцію, по-друге, не казав йому бити по корпусу – а саме це повинен був робити Перес.

Про місце Флойда Мейвезера в історії боксу: Чи є Флойд найкращим боксером всіх часів? Ні. Робінсон, Алі, Артмстронг, Прайор, Леонард були кращими за нього. Флойда можна назвати хіба що найкращим бізнесменом в історії боксу. Тому що хто ще міг би змусити людей заплатити 70 доларів за те лайно, яке ми бачили в другому бою з Майданою? Але я поважаю Флойда за те, що він завжди знаходиться в відмінній формі – як фізичній, так і ментальній.

Про роботу з Володимиром Кличком: Сім днів я був головним тренером Володимира, але потім він змінив свою думку і призначив Джонатона Бенкса. Я думаю, він зробив це тому, що Джонатон в роботі повністю копіює Емануеля Стюарда, а мої методи тренувань суттєво відрізняються. Володимир не хотів вносити жодних змін в свій стиль, завдяки якому він досяг таких великих успіхів, тому він вирішив призначити своїм головним тренером Джонатона. Бій Володимира з Пулєвим стане для Джонатона найсерйознішою перевіркою, як для тренера, адже під його керівництвом Володимир ще не зустрічався з боксерами такого рівня.

В мене ж є своя роль у підготовці Володимира – я працюю з його спаринг-партнерами, ставлю їм задачі на спаринги, які дозволили б відкрити слабкі сторони Володимира у підготовці до кожного конкретного суперника. І я радий, що саме мені Володимир довірив займатися таким важливим питанням, адже якщо спаринг-партнери не можуть розкрити, в чому твої проблеми, ці проблеми можуть проявитися вже в самому бою. Так, і я зовсім не збираюся підсиджувати Джонатона на його посаді головного тренера. Наша спільна задача – зберегти чемпіонські пояси в руках Володимира Кличка.

Про спаринги Володимира Кличка з Ентоні Джошуа: Це були дуже хороші, дуже конкурентні спаринги. Я був у куті Джошуа під час цих спарингів, і спочатку він ставився до Володимира з занадто великою повагою. В самому прямому сенсі цього слова – він сказав мені, що йому якось некомфортно завдавати ударів по чемпіону, тому що ставиться до нього з величезною повагою. Тоді я сказав йому, що в ринзі треба забути про повагу, бо якщо він не почне битися по-справжньому, Володимир просто знесе йому голову. Спочатку Джошуа не відповідав на дуже хороші удари Володимира, але коли він почав відповідати, спаринги стали дуже конкурентними. Джошуа дуже атлетичний хлопець, і я думаю, що з нього вийде хороший чемпіон. В нього не тільки відмінні фізичні дані, але й дуже хороше мислення – він добре прораховує все у ринзі. І ще в нього дуже хороші рефлекси, як для такого великого хлопця.

Цікаво, що в цьому тренувальному таборі крім Джошуа був і Ділліан Вайт (боксер, який перемагав Джошуа в аматорах – boxingnews.com.ua) – у них з Ентоні і досі напружені стосунки, вони постійно косо поглядали один на одного. Врешті-решт, якось ввечері я зібрав їх разом і сказав їм: послухайте, хлопці, мені все одно, як ви ставитесь один до одного, але зараз ви знаходитесь у тренувальному таборі чемпіона, який готується до дуже важкого поєдинку проти дуже сильного суперника, тому ніякої ворожнечі – ви повинні бути сфокусовані тільки на тому, щоб допомогти йому якнайкраще підготуватися до бою. І вже наступного ранку вони пішли бігати разом! Я дуже радів з цього приводу, адже тривалі конфлікти в тренувальному таборі нікому не потрібні. Між собою Джошуа та Вайт не спарингували, але обидва спарингували з Кевіном Джонсоном, який, до речі, запропонував мені стати його тренером. І всі ці троє хлопців так добре проявили себе в спарингах з Володимиром, що ми обов’язково запросимо їх і в наступний тренувальний табір. Вони дуже добре проявили себе у всіх відношеннях, це був один з наших найкращих тренувальних таборів.

Порівняння сили удару Джошуа з Вайлдером, який теж спарингував з Володимиром Кличком: З Вайлдером на лапах я не працював. Але й так видно, що удар правою у нього дуже сильний. Але Джошуа дуже сильно б’є з обох рук! Крім того, у Джошуа статура справжнього супертяжа, а в Вайлдера корпус і руки супертяжа, а ноги – як в боксера легшої вагової категорії. Як би закінчився їхній бій зараз? Хтось з них точно був би нокаутований за три раунди. Джошуа рухається дуже швидко,прямо в темпі Тайсона та Алі, і вже через рік він може бути на підході до вершин.

Про бій Кличко – Пулєв: Я ставлю Пулєва вище за Повєткіна. Він сильніший за нього як технічно, так і ментально. Пулєв просто кращий, як боксер. Я однозначно ставлю його на друге місце в надважкій вазі після Володимира Кличка. У нього дійсно дуже хороший джеб, але і в Володимира також. Крім того, всі ці хлопці, яких перемагав Пулєв – Устінов, Димитренко – не відзначалися хорошим захистом, а Володимир рідко пропускає удари, в тому числі й джеби, навіть у спарингах. Я думаю, що джеб Пулєва в бою з Володимиром буде не таким ефективним, як у всіх попередніх його поєдинках. У Володимира є чим відповісти на джеб Пулєва, а от чи є чим у Пулєва відповісти на правий прямий Володимира? Пулєв хороший боксер, але яким би хорошим боксером він не був, я думаю, що з ним може статися те, що, як і попередні суперники Володимира, він не зможе проявити всі свої найкращі якості після того, як відчує на собі силу ударів Володимира. Володимир сильний у всьому – в нього відмінна фізична підготовка, відмінна техніка, відмінний джеб, відмінний удар правою. Клінчі? А Мейвезер що робив в бою з Майданою? Він не клінчував? А Мухамед Алі не клінчував?

Прогноз на бій Маліка Скотта з Алексом Леапаї: Думаю,Скотт переможе рішенням суддів. Нокаутувати Леапаї він не зможе, тому що він не панчер, але за очками переможе.

Прогноз на бій Сергія Ковальова з Бернардом Хопкінсом:
Ковальов переможе рішенням суддів. Можливо, розділеним. Ніхто ніколи не зупиняв Бернарда Хопкінса.

Про силу удару Ковальова: В нього дуже важкі руки. Але я б поки що утримався від порівняння його з великими панчерами минулого, такими як Боб Фостер, Меттью Саад Мухаммад чи Едді Мустафа Мухаммад.

Про Геннадія Головкіна: Я бачив його тренування – вони дуже відрізняються від тренувань інших боксерів. В них (з Абелем Санчесом) своя, особлива система підготовки. В момент нанесення удару він виглядає дуже розслаблено, як Джордж Формен. Але ці удари дуже сильні, вони потрясають. І сам він добре тримає удар – як в своєму останньому бою, коли, пропустивши дуже сильний удар, він одразу ж нокаутував свого опонента. Єдине, що я ще не бачив його в бою проти опонента, який би вірив у свою перемогу. Всі виходять на бій з ним, наче приречені.

Про бій Василя Ломаченка з Гері Расселлом: У Расселла було скільки боїв? 25? А в Ломаченка всього 2, але у цьому поєдинку саме Расселл виглядав, як аматор. І велику роль зіграв у цьому його куток – коли Ломаченко почав його бити, секунданти Расселла просто розгубилися, вони не знали, що йому підказати. І Ломаченко його просто побив.

За матеріалами boxingnews.com.ua

теги  Олександр Усик, Джеймс Алі Башир, Володимир Кличко, Джонні Нельсон, Марко Хук, Девід Хей, Евандер Холіфілд, Деонтей Вайлдер, Ентоні Джошуа, Бернард Хопкінс, Сергій Ковальов, Геннадій Головкін, Гері Рассел, Василь Ломаченко, Малік Скотт, Алекс Ліапаї

Розкажи про це друзям:

Сподобалось? Проголосуй:

 (Голосів: 1)

Система Orphus

Всі коментарі користувачів до даної новини
 #1. Володя . Дата:20.09.2014 - 14:22
 
 
какой Марко Хук,Усик талантливый боксер, но до Хука ему еще очень далеко, Хук Поветкину навалял,хоть бой и отдали Поветкину, а Усик в данный момент для него будет прогулка.....
 
 
цитувати  
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
 Останні новини

всі новини


Онлайн трансляція

Онлайн трансляція

Реклама


Календар

Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:Реклама

Останнє в фотогалереї

Останнє відео


Останні коментарі

Теги:

Кадр дня

Партнери:

  • Формула 1 - новини

Додай нас в яндекс:

Рейтинг